Apricot Capital joins the Doing Digital Forum 2025 as Investment Partner
Apricot Capital, a leading Armenian investment company, is happy to be the investment partner of the Doing Digital Forum (DDF) 2025. This year’s forum, taking place on April 3rd in Yerevan, will center on the theme of “The Future of Money”.
“The DDF is a valuable platform for gaining insights from diverse experts and exchanging ideas. Apricot Capital is proud to have been the investment partner of the forum since its inception. ‘The Future of Money’ is a timely and important topic, and we believe it will lead to engaging discussions where we will have the opportunity to contribute our expertise as an ecosystem of leading investment companies operating in Armenia, Dubai, and Hong Kong.”, said Vardan Amaryan, the founder of Apricot Capital.
This year’s focus on “The Future of Money” is particularly relevant, as advancements in technology continue to revolutionize how we transact, invest, and manage our finances. Apricot Capital recognizes the importance of staying at the forefront of these developments and actively engaging in conversations on the latest trends and challenges shaping the future of finance.
To learn more about the Doing Digital Forum 2025, visit https://doingdigital.am/.