Բրոքերային ծառայություններ
Apricot Capital-ի բրոքերային ծառայությունն այն մարդկանց կամ կազմակերպությունների համար է, ովքեր ֆինանսական գործիքների միջոցով ցանկանում են աճեցնել իրենց փողը՝ դրա գնողունակությունը պահպանելու, ֆինանսական նպատակներին հասնելու կամ կապիտալ կուտակելու համար։ Ներդրումները ենթակա են շուկայական տատանումների և կրում են ներհատուկ ռիսկեր, սակայն ունեն բարձր եկամտաբերության ներուժ։
Ի՞նչ է տալիս բրոքերային հաշիվը
Apricot Capital-ում բրոքերային հաշիվ բացելով դուք կկարողանակ մրցակցային միջնորդավճարներով ներդրումներ կատարել 40-ից ավելի միջազգային ֆինանսական շուկաներում, ինչպես նաև Հայաստանի ֆոնդային բորսայում։
Մեր ներդրումային հարթակը հարմար է ինչպես փորձառու, այնպես էլ սկսնակ ներդրողների համար:
Հարմար հավելված․ հասանելիություն բաժնետոմսերին, ETF-ներին և այլ գործիքներին
iOS և Android համակարգերի համար գործող մեր հարմար բջջային հավելվածի միջոցով կարող եք իրական ժամանակի ռեժիմով ներդրումներ կատարել միջազգային հեղինակավոր ընկերությունների բաժնետոմսերում, ETF-ներում, Հայաստանի պետական պարտատոմսերում և այլ ֆինանսական գործիքներում:
Մեր հավելվածը հնարավորություն է տալիս իրական ժամանակի ռեժիմով հետևել ֆոնդային շուկաների գնանշումներին, հետևել ոլորտի նորություններին և արդյունավետորեն կառավարել պորտֆելները:
Հետաքրքրվա՞ծ եք ֆյուչերսներով, օպցիոններով և այլ ավելի բարդ ներդրումային գործիքներով։  Մեր հավելվածի միջոցով դիմեք մեր բրոքերներին, և նրանք կհուշեն Ձեզ հետաքրքրող արժեթուղթը գնելու հնարավորության մասին։
Apricot Capital-ի միջոցով ներդրումներ կատարելու hիմնական առավելություններից են
• Հաշվի անվճար բացում
• Նվազագույն գումարի պահանջի բացակայություն
• Ցածր միջնորդավճարներ՝ սկսած 1 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ՀՀ դրամից
• Հաշվի անվճար տարեկան սպասարկում
• Հարմար փոխարժեքով արտարժույթի անկանխիկ փոխանակում
• Անվճար կրթական նյութեր սկսնակ ներդրողների համար
Հաշվի համալրում
Apricot Capital-ում Ձեր բրոքերային հաշվը կարող եք հեշտությամբ համալրել բանկային փոխանցման միջոցով՝ նշելով Apricot Capital-ում Ձեր բրոքերային հաշվի համարը։ Հաշվի համալրման համար հասանելի բանկերի և արժույթների ցանկն ու տվյալները կարող եք գտնել այստեղ։
Միջոցների ելքագրում
Բրոքերային հաշվից Ձեր միջոցների ելքագրումը նույնպես հեշտությամբ կարող եք իրականացնել բանկային փոխանցման միջոցով՝ հավելվածով նամակ գրելով մեր բրոքերներին և նշելով, թե Ձեր հաշվին եղած դրամային միջոցներից որքա՞նն եք ցանկանում ելքագրել և ո՞ր բանկային հաշվին։ Բանկային հաշիվը, որին ելքագրվում են միջոցները, պետք է լինի Ձեր անունով։
Ո՞վ կարող է բացել բրոքերային հաշիվ Apricot Capital-ում
Apricot Capital-ում բրոքերային հաշիվ կարող են բացել Հայ և օտարերկրյա ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք, այդ թվում՝ ինստիտուցիոնալ ներդրողները:
Հաշվի բացումը կարող է իրականացվել առցանց կամ նախապես ձեռք բերված պայմանավորվածությամբ այցելելով մեր գրասենյակ:
Գործարքներն իրականացվում են կարգավորվող և չկարգավորվող շուկաներում։
Ունե՞ք հարց մեր բրոքերային ծառայությունների վերաբերյալ
Դիմեք մեզ կայքի չաթբոտի միջոցով կամ գրելով info@apricotcapital.am-ին կամ +374 (60) 70-71-11 հեռախոսահամարով:
Մեր աշխատանքային ժամերն են՝ երկուշաբթիից ուրբաթ 9:00-18:00:
Մեր ծառայությունների սակագների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք գտնել ստորև, իսկ սակագների ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:

Who is this service for?
Apricot Capital’s brokerage service is designed for individuals or organisations looking to grow their wealth through financial instruments, whether to preserve purchasing power, achieve financial goals or build capital. While investments are subject to market fluctuations and carry inherent risks, they also have the potential to generate high returns.
What does a brokerage account offer?
Opening a brokerage account with Apricot Capital allows you to invest in more than 40 international financial markets and on the Armenian Securities Exchange at competitive commission rates.
Our investment platform suits both experienced and beginner investors.
Convenient app: access to stocks, ETFs, and other instruments
Our user-friendly mobile app, available for iOS and Android, allows you to invest in real time in shares of leading international companies, ETFs, Armenian government bonds and other financial instruments.
You can also use the app to monitor stock market quotes, keep track of industry news and efficiently manage your portfolios.
Are you interested in futures, options, or other more complex investment instruments? Contact our brokers via the app and they will advise you on purchasing the security you are interested in.
The key benefits of investing through Apricot Capital
- Free account opening
- No minimum deposit requirement
- Low commissions starting from the AMD equivalent of 1 USD
- Free annual account maintenance
- Non-cash currency exchange at favourable rates
- Free educational materials for beginner investors.
Account funding
You can easily fund your Apricot Capital brokerage account via bank transfer, specifying your Apricot Capital account number. The list of available banks, currencies and payment details can be found here.
Withdrawals
You can also easily withdraw funds from your brokerage account via bank transfer by sending a message to our brokers through the app, indicating how much of your available funds you wish to withdraw and to which bank account. Please note that the receiving bank account must be in your name.
Who can open a brokerage account with Apricot Capital?
Both residents and non-residents of the Republic of Armenia, including legal entities and institutional investors, can open a brokerage account at Apricot Capital.
You can open an account online or by visiting our office after arranging an appointment.
We execute transactions in both regulated and unregulated markets.
Do you have questions about our brokerage services?
Contact us via the website chatbot, by emailing info@apricotcapital.am, or by calling +374 (60) 70-71-11.