Հաճախորդի իրավունքներ
Հաճախորդն իրավունք ունի ստանալու «Էփրիքոթ Կապիտալ» ՓԲԸ-ի վերաբերյալ «Արժեթղթերի շուկայի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 65-րդ հոդվածով սահմանված տեղեկությունները: Օրենքը կարող եք գտնել հետևյալ հղումով՝ https://www.arlis.am/DocumentView.aspx?DocID=172249
Վճարումը` անվճար:
Ժամկետը` գրավոր դիմումը ստանալուն հաջորդող 3-րդ աշխատանքային օրը, բացառությամբ եթե տվյալ տեղեկության տրամադրման համար այլ ժամկետ սահմանված չէ։
Գրավոր դիմումը կարող է ներկայացվել հետևյալ ձևերով՝
- Առձեռն` Ընկերության գրասենյակում,
- Էլեկտրոնային փոստով` info@apricotcapital.am հասցեով,
- Փոստով` ՀՀ, ք. Երևան, 0010, Վ․ Սարգսյան 10 շենք, «Պիացցա Գրանդե» բիզնես կենտրոն, 1-ինհարկ, 110 տարածք:
Աշխատանքային ժամեր՝ 09:00–18:00, բացի հանգստյան և տոն օրերից:
Յուրաքանչյուր Հաճախորդ Ընկերության կողմից ծառայությունների մատուցման հետ կապված դժգոհություններ ունենալու դեպքում կարող է ներկայացնել բողոք Ընկերությանը համաձայն Հաճախորդների Բողոքների քննության Ընթացակարգի (ընթացակարգին կարող եք ծանոթանալ այստեղ)։
Բողոքների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար հաճախորդները կարող են զանգահարել +374 60 707111 հեռախոսահամարով:
Բողոք ներկայացնելու համար կարող եք օգտվել հետևյալ հղումներից՝
Հայտարարություն`
- «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ֆիզիկական անձը բողոք-պահանջի պատասխանով բավարարված չլինելու դեպքում իրավունք ունի դիմելու Ֆինանսական համակարգի հաշտարարին, ինչպես նաև պաշտպանել իր իրավունքները դատական կարգով կամ դիմելու Կենտրոնական բանկ:
- «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ անհատ ձեռնարկատերը և/կամ իրավաբանական անձը բողոք-պահանջի պատասխանով բավարարված չլինելու դեպքում իրավունք ունի դիմելու Ֆինանսական համակարգի հաշտարարին, եթե դիմելու պահին Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքի համաձայն համարվում է միկրոձեռնարկատիրության սուբյեկտ (բացառությամբ «Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված Կազմակերպությունների), ինչպես նաև պաշտպանելու իր իրավունքները դատական կարգով կամ դիմելու Կենտրոնական բանկ:
- «Էփրիքոթ Կապիտալ» ՓԲԸ-ն չի կնքել համաձայնագիր Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի որոշումները վիճարկելու իրավունքից հրաժարվելու վերաբերյալ։

If not satisfied with the service, every client of APRICOT CAPITAL CJSC has the right to submit a Complaint to the Company. Theprocedure and terms for submitting and considering complaints are defined in the company’s Customer Complaint Examination Procedure. (link to our “internal rules” page coming soon)
The customer can submit his/her Complaint in writing, and hand-delivering it or sending it by mail to the office of APRICOT CAPITALCJSC at 10 Vazgen Sargsyan St, Yerevan 0010, Armenia, “Piazza Grande” Business Center, 1st floor, or send it in the email to info@apricotcapital.am. Any natural person has the opportunity to present the claims arising from the transaction concluded between theCompany to the Financial System Mediator.
Financial System Mediator
“Elite Plaza” Business Center, 7th floor
15 Khorenatsi str., Yerevan, 0010, Armenia
Tel. +374 (60) 70-11-11
Fax +374 (10) 58-24-21
E-mail: info@fsm.am
Website: www.fsm.am
APRICOT CAPITAL CJSC did not sign an agreement on waiving the right to dispute the decisions of the mediator of the financial system.
Customers can call +374 (60) 70-71-11 for information on complaints.
Any person has the right to receive the information defined by Article 65 of the Law of the Republic of Armenia “On the Securities Market” regarding APRICOT CAPITAL CJSC. You can find the law in https://www.arlis.am/DocumentView.aspx?DocID=172249
Get acquainted with the Regulation on Exclusion and Prevention of Conflict of interest here.
This service is free of charge. The deadline is the 3rd working day following the receipt of the written application, unless another deadline is set for the provision of this information. A written application can be submitted in the following ways: in person at the company’s office, by e-mail at info@apricotcapital.am, or by post at RA, 0010, Yerevan, 10 Vazgen Sargsyan St, “Piazza Grande” business center, 1st floor, premise 110. You can use the following links to file a complaint: