Հրապարակվել են ԱՄՆ գնաճի տվյալները
Գնաճի տվյալների հրապարակումից հետո, ԱՄՆ բաժնետոմսերի գները երեքշաբթի օրը գրանցել են այս տարվա ամենաբարձր ցուցանիշները
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում գործազրկության նպաստի համար դիմող ամերիկացիների թիվը կտրուկ նվազել է՝ գրանցելով այս տարվա փետրվար ամսից ի վեր նվազագույն ցուցանիշը։
ԱՄՆ աշխատանքի դեպարտամենտի զեկույցի համաձայն գործազրկության նպաստի առաջնային դիմումների թիվը սեպտեմբերի 2-ին ավարտվող շաբաթվա ընթացքում կտրուկ նվազել է մինչև 216,000։
Reuters գործակալության կողմից տնտեսագետների շրջանում կատարված հարցման արդյունքներով կանխատեսվում էր 234,000 նոր դիմում։

Gold Price surges to the all-time high above $2,130
Gold prices are on course to hit fresh highs next year and could remain above $2,000 levels, analysts said․
The number of Americans seeking jobless benefits for the first time fell unexpectedly last week to the lowest since February.
Initial claims for state unemployment benefits fell to 216,000 in the week ended Sept. 2, the Labor Department said on Thursday.
Economists polled by Reuters had forecast new claims would rise to 234,000 in the latest week.
Meanwhile, the rolls of those continuing to receive jobless benefits beyond the first week fell sharply to 1.679 million from a revised 1.719 million a week earlier.