ԱՄՆ Դաշնային պահուստային համակարգն անփոփոխ է թողել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը
ԴՊՀ-ն հայտարարել է, որ հաջորդ տարվա ընթացքում պատրաստվում է 0.75 տոկոսային կետով նվազեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը։
Կենտրոնական բանկի խորհուրդը սեպտեմբերի 22-ի նիստում հաստատեց «Ներդրումային ընկերություններին լրացուցիչ գործունեության տեսակներ թույլատրելու և դրանց իրականացման համար պահանջներ սահմանելու մասին» ՀՀ ԿԲ խորհրդի 332-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը, որի նպատակն է վերացնել ակտիվների կառավարման ոլորտում ներդրումային ընկերությունների կողմից ամբողջական ծառայությունների մատուցման խոչընդոտները:
Մասնավորապես, թույլատրվել է «Արժեթղթերի շուկայի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 25-րդ հոդվածի 1-ին մասի 5-րդ կետով սահմանված արժեթղթերի փաթեթի կառավարման ծառայություն մատուցող ներդրումային ընկերություններին կառավարել նաև ոչ հրապարակային ներդրումային ֆոնդեր:

The latest inflation data for the United States has been released
At the meeting of September 22, the Board of the Central Bank of Armenia approved the project on making amendments and additions to the Resolution 332-N of the Central Bank of Armenia “On Permitting Additional Types of Activities to Investment Companies and Establishing Requirements for Their Implementation”, the aim of which is to completely eliminate barriers for investment companies in providing services in the field of asset management.
In particular, investment companies providing portfolio managment services, defined by Article 25 of Part 1 of Clause 5 of the Law of the Republic of Armenia “In the Securities Market,” are now allowed to manage non-public investment funds.