- 2015 թ․-ի սեպտեմբերից առ այսօր համատեղությամբ աշխատում է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի «Ֆինանսներ» ամբիոնում՝ որպես դասախոս։
Մերի Թովմասյանը ծնվել է 1994 թվականին, հանդիսանում է Էփրիքոթ Կապիտալ ՓԲԸ ներդրումային ընկերության գլխավոր իրավախորհրդատուն։
- Մերի Թովմասյանն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը, որտեղ ստացել է իրավագիտության բակալավրի և մագիստրոսի աստիճաններ։ Նա նաև ավարտել է Կալիֆորնիայի համալսարանը` (Բերքլի, Իրավագիտության դպրոց՝ բիզնես իրավունքի մասնագիտացում) ստանալով մագիստրոսի կոչում։
- Նրա մասնագիտական կարիերան սկսվել է Երևանում գործող «Կոնցեռն Դիալոգ» իրավաբանական ընկերությունում, որը մասնագիտացած է ինչպես դատավարական, այնպես էլ ներկայացուցչական և իրավաբանական խորհրդատվության ծառայությունների մատուցմամբ։
- 2017 թվականի դեկտեմբերից մինչև 2018 թվականի մայիսը Մերի Թովմասյանն աշխատել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարությունում՝ որպես արդարադատության նախարարի օգնական։
- 2019 թվականի սեպտեմբերին նա կրկին միացավ «Կոնցեռն Դիալոգ» իրավաբանական ընկերությանը։ 2022 թվականի հոկտեմբերին նա ստացել է ընկերության ավագ մասնագետի կոչում։
- Մերի Թովմասյանը Էփրիքոթ Կապիտալին միացել է 2023 թվականի մարտից։